Resultater

2016:

Resultatliste fra Dania Bikes Triatlon Rødekro kan ses herunder:
RESULTATER  FRA RACE-RESULT

Placeringer på de tre første pladser i alle distancer :

OL Distance:

Kvinder
1. Camilla Pedersn – Esbjerg Tri & Multisport
2. Tina Thomsen – SMT
3. Nina Marie Vedel Kaiser – Aarhus 1900 Triathlon

Mænd
1. Niels Brandt-Jørgensen – Vejle IF Triathlon
2. Andreas Petz- Team Novo Nordisk / Rødekro Tri og Motion
3. Hans-Henrik Schmidt – Esbjerg Tri & Multisport

Sprint Distance:

Kvinder
1. Chiin-Hooi Tan – Multiatleterne
2. Ann-Kathrin Scholtyssek – Sønderborg triathlon Klub STK90
3. Anne Sofie Bruhn – Triumf

Mænd
1. Kasper Rhinstrøm-Schmidt – Rødekro Tri & Motion/Kompan
2. Tommy Gossland – Sønderborg Triathlon Klub STK90
3. Mattia Anesa – UQ Trias

Stafet sprint:
1. Kræn Nielsen Tobias Risom John Iversen – Team Komet
2. Lars Klüver Stefan Abrahamsen Julie Abrahamsen – Klüver & Abrahamsen
3. Oliver Salby Alexander Salby Kevin Salby – Rødekro Tri og Motion/The Salby Brothers

2015:

Resultatliste fra Dania Bikes Triatlon Rødekro kan ses herunder:
RESULTATER  FRA RACE-RESULT

Placeringer på de tre første pladser i alle distancer :

OL Distance:

Kvinder
1. Kirsten Petterson – Esbjerg Tri & Multisport
2. Marianne Schøler Nielsen – Rødekro Tri & Motion / Team Fahrrad Station
3. Berit Rosander Madsen – Hjørring Triatlon Klub

Mænd
1. Niels Brandt-Jørgensen – Tri Club Denmark
2. Claus Andrés – Vejle IF Triathlon / team Fahrrad
3. Jens Gydesen – AAIG Atletik

Sprint Distance:

Kvinder
1. Chiin-Hooi Tan – Multiatleterne
2. Janne Frimodt – Haderslev TRI 2000
3. Annika Nybyy – Rødekro Tri & Motion

Mænd
1. Ronni Paris Haderslev – TRI 2000
2. Tommy Gossland – Sønderborg Triathlon Klub
3. Kasper Rhinstrøm-Schmidt – Rødekro Tri & Motion

Stafet sprint:
1. Tommas Ehrhorn Salamonsen Stefan Abrahamsen Kasper Mikkelsen – TSK
2. Kræn Nielsen Tobias Risom John Iversen – Team Komet
3. Andreas Petz Torben Lykke Kenneth Hansen – Dania Bikes

2014:

Resultatliste fra Dania Bikes Triatlon Rødekro kan ses herunder:
RESULTATER  FRA RACE-RESULT

Placeringer på de tre første pladser i alle distancer :

OL Distance:

Kvinder
1. Kirsten Petterson – Esbjerg Tri & Multisport
2. Begitte Petersen – Rødekro Tri & Motion / Team Fahrrad Station
3. Marianne Schøler Nielsen – Rødekro Tri & Motion / Team Fahrrad Station

Mænd
1. Lars Mortensen – Esbjerg Tri & Multisport
2. Morten Falk Nielsen – Rødekro Tri & Motion
3. Jens Gydesen – AAIG Atletik

Sprint Distance: 

Kvinder
1. Helle Roager Jensen – Dania Bikes
2. Lone Christensen – Multiatleterne
3. Else grønkjær-Bloch – Esbjerg Tri & Multisport

Mænd
1. Ronni Paris Haderslev – TRI 2000
2. Torben Lykke – Dania Bikes
3. Henrik Christensen – Aaig Atletik, Tri og Motion

Stafet sprint:

Mænd
1 Christian Stamholt, Kasper Mikkelsen, Anders Bergmann – Christian Stamholt
2 Line N. L. Andersen, Henrik Kücken, Christoffer Barsøe – John’s guys and girl
3 Jens H Nielsen, Jens Berg, Henrik Andresen – Søst Suprimes og ham den anden Jens

Kvinder
1. Kirsten Rungholm, Lise Hedekær, Lise Hedekær – Haderslev Tri 2000